Inženjer sigurnosti i zaštite od požara (m/ž)

  • Bimal dd
  • Brčko, Bosna i Hercegovina
  • do 25.10.2019
Puno radno Ostalo

Opis posla

Opis poslova:
  • U saradnji sa Direktorom agencije za sigurnost organizuje rad i raspored radnika Agencije za sigurnost;
  • Izučava i analizira požarne opasnosti kod svih tehnoloških operacija i uskladištenja robe, te predlaže i neposredno poduzima mjere za njihovo otklanjanje i unapređenje;
  • Svakodnevno i periodično vrši preglede svih objekata, radnih prostorija, sredstava rada, opreme i instalacija sa ciljem uočavanja i otklanjanja opasnosti od požara i kontrole sprovođenja mjera zaštite od požara o uočenim nedostacima obavještava nadležne službe;
  • Kontrola sprovođenja propisa ZOP;
  • Organizuje i sprovodi periodične preglede opreme i sredstava zaštite od požara;
  • Kontroliše ispravnost svih vrsta, opreme, instalacija, aparata i sredstava za gašenje požara, te učestvuje u poduzimanju mjera za određivanje stalne ispravnosti i funkcionalnosti istih;
  • Vodi evidenciju i obavještava o: početnim požarima, sredstvima za gašenje požara;
  • Brine se o obezbjeđenju potrebnih sredstava i opreme za gašenje požara, prema Planu zaštite od požara;
  • Sarađuje sa stručnim organizacijama iz oblasti zaštite od požara u cilju unapređenja zaštite od požara;
  • Organizuje, sprovodi i unapređuje zaštitu od požara i bezbjednost i zdravlje na radu radi povećanja stepena bezbjednosti zaposlenih i imovine kompanije;
  • Stara se o sprovođenju i primjeni mjera i propisa utvrđenih Zakonom, Standardima, tehničkim propisima, odlukama, planovima i pravilnicima kompanije/Grupacije;
  • Vrši obilaske proizvodnih pogona u cilju nadzora nad sprovođenjem mjera zaštite od požara i bezbjednosti i zdravlja na radu;
  • Vodi evidencije propisane zakonskom regulativom;
  • Koordinira nabavkom ličnih zaštitnih sredstava i opreme;
  • Organizuje preventivna i periodična ispitivanja uslova radne okoline u skladu sa propisima;
  • Vrši obuku svih zaposlenih radnika iz oblasti ZOP-a, zaštiti hrane, prema normi IFS Food;
  • Izrađuje izvještaje o radu Agencije;

Uslovi:
  • VII stepen stručne spreme – Sigurnost I pomoć ili zaštita od požara;
  • Minimum 1 godina radnog iskustva;
  • Položen stručni ispit iz oblasti zaštite od požara;
  • Poznavanje rada na računaru, MS Office paket (Word, Excel, Outlook);
  • Znanje engleskog jezika (poželjno i nemačkog);
  • Vozačka dozvola B kategorije;

Poželjne osobine koje kandidat treba da posjeduje:
  • Samostalnost, samoinicijativnost i sistematičan pristup radu;
  • Spremnost na timski rad;
  • Odgovornost u realizaciji zadataka;
  • Spremnost i želju za prihvatanjem novih znanja i veština;
  • Sposobnost dobre komunikacije sa ljudima.

Šta nudimo:
  • Rad u dinamičnom okruženju;
  • Saradnja puna izazova;
  • Velika mogućnost trajnog usavršavanja i napredovanja.

Poruka:

Ukoliko smatrate da ispunjavate uslove navedene u konkursu i zainteresovani ste za poziciju molimo Vas da nam Vašu biografiju pošaljete putem opcije "PRIJAVI SE NA OGLAS" sa napomenom - Prijava na konkurs za radno mjesto „Inženjer sigurnosti i zaštite od požara“. Rok za slanje prijava je 25.10.2019. godine. Biće kontaktirani samo oni kandidati koji budu ušli u uži izbor.