Šef kuhinje (m/ž)

Puno radno Ugostiteljstvo

Opis posla

Glavni zadaci i odgovornosti:
  • Odgovoran za rad i servis kuhinje  ugostiteljskog objekata
  • Sudjelovanje u izradi normativa, te pripremanje i serviranje jela u skladu sa njima
  • Organizacija i nadgledanje rada kuhinje, koordiniranje rada
  • Poznavanje standarda u kuhinji, poznavanje HACCAP standarda i procedura
  • Nadgledanje i održavanje visokog nivoa produktivnosti rada kuhinje, sigurnosnih i sanitarnih standarda
  • Određivanje dnevnih zaduženja zaposlenih u kuhinji
  • Kontrola higijene uposlenika, kuhinje i svih sredstava za rad
  • Naručivanje i kontrola namirnica, skladištenje, rokovi trajanja, ispravnost, kvalitet i kvantitet
  • Preuzimanje odgovornosti za materijalno stanje robe u kuhinji
  • Sudjelovanje u pripremanju i sastavljanju novog jelovnika
  • Sprovođenje standarda kvalitete i kvantitete jela i proizvoda
  • Praćenje i usavršavanje procesa pripremanja i izdavanja jela
  • Podnošenje redovnog izvještaja o obavljenim zadacima
  • Određivanje tehnologije pripremanjai serviranja hrane
  • Održavanje uređaja i opreme za pripremanje hrane i redovna provjera tehničke ispravnosti
  • Kalkulacija i kreiranje cijena prema prethodno određenim normativima
  • Ostali poslovi po potrebi

Uslovi za kandidate:
  • Odgovarajuće formalno obrazovanje za poziciju  KUHARA
  • Poznavanje a la carte jelovnika,pekarstva i poslastičarstva
  • Radno iskustvo
  • Spremnost na dinamičan timski rad u kuhinji
  • Poznavanje engleskog jezika

Svoju biografiju i popratno pismo možete poslati putem opcije "PRIJAVI SE NA OGLAS".