Inženjer za sigurnost, mrežu i sistem m/ž

Puno radno Informatika - Hardware Informatika - Software Telekomunikacije

Opis posla

Firma Emerging Markets Consultants d.o.o. je osnovana sa misijom pružanja rješenja i usluga iz oblasti informacionih i komunikacijskih tehnologija na tržištu Bosne i Hercegovine i regiona Balkana. Od osnivanja 2007. sjedište firme je u Sarajevu, a od 2012. otvaranjem ureda u Zagrebu posluje i na tržištu EU. Orijentisana na poslovne korisnike, firma nudi profesionalne usluge savjetovanja, projektovanja, isporuke i implementacije, te održavanja IKT sistema za organizacije svih veličina. U desetogodišnjem radu poslovni korisnici prepoznaju kompaniju kao pouzdanog partnera sa najširom ponudom rješenja u oblasti zaštite od cyber prijetnji, te ponudom aplikacija za upravljanje poslovnim procesima i poslovnom produktivnosti.

Svom timu želimo pridružiti savjesnu i profesionalnu osobu koja je spremna prihvatiti svakodnevne izazove u planiranju, implementaciji i održavanju mrežnih i komunikacijskih sistema.

Na poziciji sistem inženjera kandidat će biti zadužen/a za dizajn, planiranje, implementacije, nadogradnje, održavanje i uklanjanje kvarova na Microsoft baziranim sistemima, te  mrežnim i komunikacijskim sistemima kako interno, tako u radu sa klijentima.

Od kandidata očekujemo višegodišnje iskustvo u radu na Microsoft Enterprise tehnologijama, kao i poznavanje rada na sljedećim sistemima, tehnologijama i servisima:
  • Microsoft Windows serveri (AD, LDAP, Exchange, Lync, SharePoint, WSUS, CA, SQL, O365…)
  • Virtualizacija Hyper-V, VMWare ESX
  • Serverski i Storage sistemi
  • Mreža i sigurnost (Cisco, Juniper, Check Point, Fortinet i sl. – prednost, ali ne i uvjet)
  • WiFi sistemi za SMB i Enterprise  – prednost, ali ne i uvjet
 Uvjeti:
  • da posjedujete pozitivnu energiju, entuzijazam i agilnost
  • Minimalno 1 godina radnog iskustva
  • najmanje SSS tehničkog usmjerenja, a poželjno VSS
  • poznavanje enterprise sistema i serverskih platformi (DELL, IBM, HP)
  • tehnički certifikati (MS, Cisco, HP, IBM, i slični) su prednost
  • spremnost na kontinuirano učenje i usavršavanje
  • temeljitost, ustrajnost i proaktivan pristup rješavanju problema
  • spremnost na timski rad
  • vozačka dozvola i spremnost na putovanje
  • odlično poznavanje engleskog jezika
Nudimo stimulativna primanja,  izazovnu i sveobuhvatnu ulogu u našem timu za infrastrukturni razvoj i podršku IKT sistemima, kao i priliku za razvoj karijere i ostvarenje uspješnih rezultata u poslovnom okruženju koje se kontinuirano mijenja i prilagođava tržišnim uvjetima, te mogućnost daljnjeg napredovanja uz lično i profesionalno usavršavanje.

Planirani početak rada avgust 2019.

Prijave sa biografijom, slikom i motivacijskim pismom se primaju na e mail: posao@emc.ba do 31.07.2019.