Menadžer Odjela za likvidaciju nematerijalnih šteta (m/ž)

Puno radno Ostalo

Opis posla

Glavne odgovornosti i zadaci:
  • Koordinira poslove iz osnova nematerijalnih šteta.
  • Obavlja potrebnu poslovnu korespodenciju sa klijentima, oštećenicima/korisnicima osiguranja odnosno advokatima istih, u cilju utvrđivanja pravnog osnova.
  • Zastupa imovinske i druge interese Društva u svim postupcima pred sudovima svih instanci u zemlji, kao i u inostranstvu.
  • Komunicira sa sudovima i drugim državnim tijelima u svrhu prikupljanja i praćenja propisa, kao i sudske prakse u vezi pravnih poslova iz domena rada.
  • Rješava štete po prigovorima klijenata te učestvuje u radu prvostepene komisije Društva.
  • Vrši pregled odštetnih zahtjeva predmeta/spisa i potvrđuje visinu nematerijalne štete.
  • Vrši korespodenciju sa klijentima i oštećenicima kao i drugim osiguravajućim društvima.
  • Vrši kontrolu kompletiranih predmeta/spisa prije likvidacije štete i odobrava likvidaciju i isplatu šteta.
  • Koordinira sa advokatima, agencijama u cilju riješavanja odštetnih zahtjeva vansudskim putem.
  • Utvrđuje rezervu za prijavljene štete po svim vrstama osiguranja na osnovu dostupne dokumentacije.
  • Koordinira poslove obrade, likvidacije i isplate šteta na nivou organizacionog dijela.
  • Pruža pravnu podršku i tumači zakonske odredbe svim organizacijskim dijelovima Društva.
  • Aktivno učestvuje u kreiranju opštih i  posebnih uslova osiguranja
  • Likvidira i isplaćuje odštetene zahtjeve i odobrava likvidacije i isplate odštenih zahtjeva iz svoje nadležnosti.
  • Odgovoran je za proces naplate regresnih potraživanja u skladu sa internim pravilima i procedurama.
  • Izrađuje izvještaje i analize za poslovodstvo u funkciji donošenja poslovnih odluka.
  • Sarađuje i komunicira s drugim organizacijskim jedinicama u pogledu razmjene poslovnih informacija.
  • Obavlja druge poslove prema nalogu nadređenog.

Uslovi koje kandidati treba da ispunjavaju:
  • Završen pravni fakultet (VSS, MR)
  • 2 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima;
  • Prednost kandidatima sa položenim pravosudnim ispitom;
  • Odlične organizacijske sposobnosti;
  • Izražena sistematičnost i analitičnost u radu;
  • Aktivno znanje engleskog jezika;
  • Odlično poznavanje rada na računaru;
  • Vozačka dozvola B kategorije.

Ukoliko posjedujete tražene vještine i iskustva, vaše prijave, uz priloženu biografiju i reference možete slati putem opcije "PRIJAVI SE NA OGLAS".

Konkurs je otvoren deset dana od dana objavljivanja.

Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće kontaktirani.