Asistent za računovodstvo (m/ž)

  • Bimal dd
  • Brčko, Bosna i Hercegovina
  • do 02.04.2020
Puno radno Računovodstvo - Revizija

Opis posla

Opis poslova:
  • Predlaže način obrade računovodstvene dokumentacije;
  • Predlaže računovodstvene politike;
  • Pregleda i obrađuje dokumentaciju u skladu sa važećim zakonskim propisima i usvojenim računovodstvenim politikama;
  • Poštuje i primjenjuje MSFI, lokalne zakone i računovodstvene politike;
  • Analizira računovodstvene bilanse;
  • Priprema popis stalnih sredstava;
  • Kreira zaključna knjiženja;
  • Učestvuje u izradi poreskih izvještaja;
  • Priprema izradu periodičnih obračuna i završnog računa;
  • Kreira druge izvještaje prema državnim organima;
  • Fakturiše usluge vaganja i zakupa;
  • Sarađuje u sprovođenju edukacije postojećih i novih radnika;
  • Prati zakonsku regulativu iz svoje oblasti i lično odgovara za sprovođenje odgovarajućih zakonskih propisa;

Uslovi:
  • VSS ili VŠS ekonomskog smjera;
  • Certifikat ovlaštenog računovođe;
  • 3 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima;
  • Poželjno poznavanje engleskog jezika ili njemačkog jezika;
  • Odlično poznavanje rada na računaru (Word, Excel, Power Point);
  • Probni rad 6 mjeseci.

Poželjne osobine koje kandidat treba da posjeduje:
  • Analitičnost;
  • Veoma izražena detaljnost i preciznost u radu;
  • Dobre organizacijske vještine;
  • Spremnost na timski rad;
  • Kolegijalnost i pozitivna komunikacija u radnoj sredini;
  • Mogućnost rada na više zadataka u isto vrijeme;
  • Sposobnost postavljanje prioriteta;
  • Samostalnost, samoinicijativnost i sistematičan pristup radu;
  • Dobre vještine predviđanja u stručnom smislu;

Šta nudimo:
  • Rad u dinamičnom okruženju;
  • Saradnja puna izazova.

Ukoliko smatrate da ispunjavate uslove navedene u konkursu i zainteresovani ste za traženu poziciju, molimo Vas da nam biografiju dostavite putem opcije "PRIJAVI SE NA OGLAS" sa napomenom - Prijava na konkurs za „Asistenta za računovodstvo“.

Rok za slanje prijava je 03.04.2020. godine. Biće kontaktirani samo oni kandidati koji budu ušli u uži izbor.